To zaszczyt pomagać Mamie.

Idealne cztery kąty, czyli urządzamy pokój dla niemowlęcia.

Ciąża to niezwykły czas. Zwłaszcza pojawienie się pierwszego dziecka zawsze wzbudza wiele emocji. Nowa sytuacja wiąże się często z koniecznością zmiany nawyków młodych rodziców i z ogromem pracy, aby przyjąć nowego członka rodziny. Dziecku trzeba przecież zapewnić najlepsze warunki, by czuło się komfortowo w nowym otoczeniu. Właśnie dlatego poza wyprawką koncentrujemy się na urządzaniu pokoju dla niemowlęcia. Jaki on powinien być i czy warto podążać za aktualnymi trendami?

Chcąc przygotować dom na nadejście nowego członka rodziny musimy stworzyć przestrzeń, w której będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. W pierwszych miesiącach życia pokoik dziecka będzie praktycznie całym jego światem. Aby spełnić wszystkie standardy ważne jest przestrzeganie kilku zasad. Maluch wymaga zacisznego, przytulnego kącika. Powinny w nim dominować kolory pastelowe, ponieważ właśnie takie najlepiej wpływają na łagodny nastrój. Warto wybierać farby w odcieniach lekkich żółci, kremów i lekkich błękitów, różu. Oświetlenie pokoju powinno być ciepłe i rozproszone. Producenci proponują całe serie lamp o delikatnym świetle, które pomagają się zrelaksować  jednocześnie dając poczucie bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że niemowlę widzi mało wyraźnie, dlatego pokój warto wyposażyć w dodatki o dominujących kolorach.

W pokoju maleństwa nie ma potrzeby ustawiania zbyt wielu sprzętów. Najważniejsze jest oczywiście odpowiednie łóżeczko wyposażone w szczebelki, z regulacją wysokości oraz z nowym, wygodnym materacem. Przy miejscu, gdzie kładziemy główkę maleństwa szczebelki powinny być zabezpieczone na wypadek urazów. Dostępne są gotowe ochraniacze, ale na początek wystarczy zwinięty ręcznik lub poduszki. Jeżeli dziecko będzie kąpane w swojej sypialni, warto zorganizować w niej odpowiedni przewijak oraz półeczki tak, aby wszystkie potrzebne gadżety były pod ręką. W ten sposób nie będziesz musiała zostawiać malucha samego chcąc iść po oliwkę lub krem. Na półce z kosmetykami koniecznie zrób miejsce na Omegamed Baby+D. Jest to preparat z zalecaną przez specjalistów dawką DHA z alg oraz witaminy D. Składniki wspierają prawidłowy rozwój mózgu i wzroku dziecka oraz wspomagają odporność.

W dziecięcym pokoju powinna panować odpowiednia temperatura. Nie należy przegrzewać, ani wyziębiać pomieszczenia. Niektórzy rodzice przebudowują mieszkania instalując ogrzewanie podłogowe, ale są to skrajne przypadki. Na kaloryferach warto też zawiesić specjalne nawilżacze, które poprawią jakość powietrza w pomieszczeniu i pomogą w oddychaniu.

W pierwszym roku życia, często rodzice decydują się na pozostawienie łóżeczka w swoim pokoju. Jest to dobre tymczasowe rozwiązanie szczególnie na początku, kiedy często trzeba wstawać w nocy do dziecka. Nie zawsze jest to konieczne. Z resztą możecie robić dyżury, kto akurat wstaje do malucha J