To zaszczyt pomagać Mamie.

Nowe życie – nowa ja, czyli STOP używkom w ciąży!

Kobieta, która planuje ciążę lub już spodziewa się dziecka chętnie przegląda książki, czasopisma, czyta artykuły w sieci z poradami i ostrzeżeniami dla przyszłych mam. Słysząc o niepokojących doniesieniach z prasy na temat autentycznych przypadków próbuje zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia, by za wszelką cenę uniknąć zagrożenia.

Wiadomość o ciąży, często niespodziewana sprawia, że przyszła mama zaczyna inaczej patrzeć na swoje zdrowie. To czas, w którym dla dobra dziecka trzeba pomyśleć również o sobie. Przyszła mama natychmiast powinna zmienić niektóre swoje przyzwyczajenia, na przykład przestać palić, ograniczyć picie kawy do minimum, unikać przyjmowania alkoholu oraz leków. Z takich przyzwyczajeń może powstać wiele niepotrzebnych komplikacji, których możemy uniknąć.

Palenie tytoniu w ciąży jest kategorycznie zabronione! Kobieta, która przed zajściem w ciążę to robiła powinna być świadoma, że może to mieć nieprzyjemne konsekwencje dla dziecka. W pierwszym trymestrze ciąży palenie może spowodować problemy z zagnieżdżeniem się zarodka w macicy. W kolejnym etapie może zmniejszać dopływ tlenu i składników odżywczych do maleństwa i przez to doprowadzić na przykład do przedwczesnego porodu oraz zahamować rozwój płodu. Jeśli partner ciężarnej również pali papierosy warto go namówić do rzucenia, gdyż tzw. bierne palenie, czyli przebywanie w zadymionych pomieszczeniach także jest szkodliwe.

Nadużywanie alkoholu także niesie ze sobą duże ryzyko, a w pierwszym trymestrze ciąży powoduje ‘alkoholowy zespół płodowy’. Schorzenie polega na zatrzymaniu rozwoju płodu i dziecka już po porodzie, może spowodować także zastopowanie wzrostu, a w przyszłości problemy z przyswajaniem wiedzy itp.

W pierwszym trymestrze ciąży konieczna jest już dodatkowa suplementacja pięciu składników: folianów, witaminy D3, jodu, żelaza oraz DHA z alg (Life’s DHA®). Znajdziesz je w preparacie Omegamed Optima Forte, który został opracowany we współpracy z najlepszymi specjalistami z dziedziny ginekologii. Dzięki temu preparat zapewnia doskonałą tolerancję (nie potęguje mdłości) i wysoką przyswajalność wszystkich składników aktywnych.