To zaszczyt pomagać Mamie.

Świadome rodzicielstwo – jak przygotować organizm do ciąży

W końcu nadszedł ten czas – podjęłaś decyzję, że chcesz zostać mamą. Od tej chwili Twoje życie nabierze całkiem nowych barw, a Ty będziesz odpowiedzialna nie tylko za siebie, lecz także za rozwijające się pod Twoim sercem maleństwo. Idealne zdrowie i możliwość prawidłowego rozwoju to pierwszy prezent, jaki możesz mu podarować. Zadbaj więc o nie już dziś!

Świadome planowanie ciąży ma tę ogromną zaletę, że pozwala nam odpowiednio przygotować organizm do nadchodzących zmian oraz zmniejszyć ryzyko ewentualnych powikłań już od momentu poczęcia. Kluczową rolę w tym czasie powinna odgrywać dobrze zbilansowana dieta, bogata w cenne dla zdrowia pierwiastki i witaminy. Zdrowe odżywianie to jednak nie wszystko. Każda kobieta planująca ciążę powinna sięgnąć także po suplementy, które zapewnią jej odpowiedni poziom składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego przebiegu ciąży oraz rozwoju maluszka. Eksperci zalecają, by koniecznie zawierały one takie składniki jak: DHA, foliany, witamina D i jod. Za co są one odpowiedzialne i dlaczego są tak ważne już na etapie planowania ciąży?

DHA (z grupy Omega 3) to składnik wspomagający prawidłowy rozwój układu nerwowego malucha (zwłaszcza mózgu i wzroku), a także wspierający odporność dziecka po porodzie. Codzienne przyjmowanie go przez przyszłą mamę (w ilości co najmniej 200 mg na dobę) korzystnie wpływa na przebieg ciąży oraz zdrowie dziecka już po urodzeniu.

Foliany to związki potrzebne maleństwu zwłaszcza w pierwszych 4 tygodniach ciąży – ich odpowiednie stężenie w organizmie kobiety w tym czasie zapobiega wadom cewy nerwowej u płodu (m.in. wodogłowiu, rozszczepieniu kręgosłupa). Każda kobieta planująca ciążę powinna zatem codziennie przyjmować dodatkową porcję folianów w postaci 0,4 mg kwasu foliowego – tylko wtedy będzie miał on szansę zadziałać we właściwym momencie. Ponieważ jednak, jak pokazują badania naukowe, co druga kobieta może mieć problem z prawidłowym przyswajaniem tradycyjnego kwasu foliowego, warto przyjmować złożone źródło folianów – kwas foliowy oraz wysoko przyswajalny folian najnowszej generacji Actifolin®.

Witamina D zadba przede wszystkim o prawidłowy rozwój kości malucha. Ze względu na stwierdzone bardzo duże niedobory tego składnika u kobiet w ciąży i noworodków kobietom starającym się o dziecko eksperci zalecają przyjmowanie aż 2000 j.m. witaminy D na dobę.

Jod z kolei to składnik, który będzie wspierał prawidłowy rozwój umysłowy i psychoruchowy dziecka. Ponieważ w czasie ciąży kobieta sporo traci go przez nerki, w okresie planowania ciąży powinna dostarczać go organizmowi w ilości 200 µg na dobę.

Jeśli planujesz ciążę, koniecznie sięgnij po Omegamed® Optima Start. To preparat, który ma optymalny skład, zapewniający nie tylko codzienną porcję tych czterech najważniejszych składników odżywczych, lecz także zabezpieczający każdą kobietę na wypadek potencjalnych problemów z przyswajaniem tradycyjnego kwasu foliowego (zawiera Actifolin® – wysoko przyswajalny folian najnowszej generacji). Omegamed® Optima Start pomoże Ci przygotować organizm do ciąży, zapewni jej prawidłowy przebieg oraz zadba o odpowiedni rozwój malucha oraz Twoje zdrowie. To doskonałe rozwiązanie także dla kobiet w pierwszych miesiącach ciąży – jest świetnie tolerowany, bardzo dobrze się przyswaja i nie potęguje mdłości.