Najlepszy wybór

dla kobiet w ciąży

wg ginekologów1,2

Omegamed® to kompletny zestaw witamin i składników mineralnych zalecanych przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników, ważne dla prawidłowego przebiegu ciąży i rozwoju dziecka.

Suplementy dla kobiet w ciąży

Podstawowym źródłem składników odżywczych jest zdrowa i dobrze zbilansowana dieta. Do suplementacji należy podchodzić mądrze, dodatkowo uzupełniając te składniki, których dostarczenie wraz z dietą może być niewystarczające ze względu na wzrost ich zapotrzebowania podczas ciąży. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników jasno określa, jakie to mają być składniki i w jakich dawkach.

Preparaty Omegamed® Optima zostały opracowane na podstawie badań naukowych i przy wsparciu najlepszych specjalistów. Zwierają 4 zalecane dla kobiety w ciąży składniki (tzw. BIG FOUR) w odpowiednich dawkach: DHA z alg (Life’s DHA®), foliany złożone ActiFolin®, witamina D i jod.

4 SKŁADNIKI O JEDNOZNACZNIE UDOWODNIONYM KORZYSTNYM WPŁYWIE W OKRESIE CIĄŻY

DHA

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) to wielonienasycony kwas tłuszczowy z grupy Omega-3. Jest ważnym składnikiem komórek nerwowych i siatkówki oka. Przyjmując go przez cały okres ciąży przekazujesz go dziecku, dzięki czemu prawidłowo rozwija się jego mózg i wzrok. Spożywanie kwasu dokozaheksaenowego (DHA) przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią.

Bardzo ważne jest źródło DHA. Dla kobiet w ciąży idealne jest DHA pochodzenia roślinnego z alg. Preparaty Omegamed® zawierają czysty DHA z alg Schizochytrium sp. (Life’s DHA®)

Foliany złożone

Foliany, w tym kwas foliowy to niezbędny składnik, który powinna przyjmować każda kobieta planująca ciążę i w ciąży.

Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu. Kwas foliowy jest tradycyjnym źródłem folianów. Jak się okazuje niestety nie wszystkie kobiety mają szansę na przyswojenie niezbędnych dla dziecka folianów z kwasu foliowego. Problem z metabolizmem kwasu foliowego może dotyczyć nawet co 2. kobiety. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet i dodatkowym zabezpieczeniem jest specjalnie opracowana, opatentowana, wysoko przyswajalna, złożona forma folianów.

Preparaty Omegamed® Optima zawierają złożone źródło folianów ActiFolin®: kwas foliowy oraz jego aktywną formę – folian najnowszej IV generacji, której organizm nie musi przetwarzać – jest od razu gotowa do wykorzystania.

Jeżeli nie jesteś pewna, czy właściwie przyswajasz kwas foliowy, zacznij stosować preparat ActiFolin®.

Witamina D

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu. Nowe doniesienia sugerują zasadność suplementacji witaminą D w dawce 2000 j.m. na dobę u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących.

Preparaty Omegamed® Optima zawierają 2000 j.m. witaminy D w zalecanej dziennej porcji.

Jod

Jod pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Podczas ciąży wzrasta zapotrzebowanie na jod, co spowodowane jest m.in. zapotrzebowaniem płodu na ten składnik.

CO WYRÓŻNIA OMEGAMED

Składniki o wysokim stopniu tolerancji i przyswajalności

INNOWACYJNA, OPATENTOWANA
FORMA LIFE’S DHA® W PRODUKTACH OMEGAMED®

Schemat pozyskania DHA z typowego źródła

Typowym źródłem DHA są tłuste ryby morskie. Ryby pozyskują DHA, żywiąc się algami morskimi, które są pierwotnym źródłem DHA.

Uwaga!
Ryby morskie mogą kumulować substancje szkodliwe związane z zanieczyszczeniem zbiorników wodnych, takie jak: dioksyny, rtęć metylowana, polichlorowane bifenyle (PCB).

Schemat pozyskania DHA z idealnego źródła

W dzisiejszych czasach, kiedy środowisko jest tak bardzo zanieczyszczone, zadbaliśmy o to, aby źródło DHA dostarczane kobiecie w ciąży i mamie karmiącej piersią było wolne od ryzyka zanieczyszczeń związanych ze środowiskiem morskim. W produktach Omegamed® zawarty jest czysty, idealny DHA, z pierwotnego źródła. Jest to DHA pozyskiwany bezpośrednio z alg morskich hodowanych w kontrolowanych warunkach, poza zbiornikami morskimi.

Opatentowany proces technologiczny zapewnia brak kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi zanieczyszczeniami występującymi w środowisku naturalnym, takimi jak: dioksyny, rtęć metylowana, polichlorowane bifenyle (PCB).

Bezpieczeństwo DHA z alg (Life’s DHA®) zawartego w produktach Omegamed® potwierdza tradycja jego stosowania w żywności dla niemowląt oraz w preparatach dla kobiet w ciąży, w innych krajach takich jak np. USA.

Taka forma DHA (z alg) to najlepszy wybór dla kobiet w ciąży według:

  • Lekarzy Ginekologów1
  • Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników2

DHA Z ALG JEST
REKOMENDOWANY PRZEZ:

Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników2 „Ryzyko zanieczyszczenia metalami ciężkimi, dioksynami oraz polichlorowanymi bifenylami (PCB) jest wyeliminowane, gdy DHA pochodzi z bezpiecznych źródeł i jest kontrolowany. Bezpiecznym źródłem jest DHA uzyskiwany z małych ryb oraz z alg z rodzaju Schizochytrium sp., hodowanych w sztucznych warunkach”.

Polskie Towarzystwo Położnych
Produkt Omegamed® Pregna zawierający czysty DHA z alg (Life’s DHA®) uzyskał rekomendacje Polskiego Towarzystwa Położnych dnia 2 stycznia 2018 roku. Polskie Towarzystwo Położnych rekomenduje stosowanie Omegamed® Pregna, które wzbogaca naturalny pokarm matki w cenne DHA dla prawidłowego rozwoju mózgu i oczu. W produktach Omegamed® zawarty jest czysty, idealny DHA z alg Schizochytrium sp. hodowanych w kontrolowanych warunkach, co oznacza, że jest wolny od ryzyka zanieczyszczeń i odpowiedni nawet dla najbardziej wrażliwych grup konsumentów, takich jak kobiety karmiące piersią.

Lekarzy Ginekologów1
„W badaniu ankietowym przeprowadzonym w 2016 roku, 99,8% lekarzy ginekologów wskazało DHA z alg jako najlepsze źródło DHA dla kobiet w ciąży”.

INNOWACYJNA, OPATENTOWANA
FORMA FOLIANÓW ActiFolin®

Badania naukowe przeprowadzone z udziałem Polek wykazały, że co druga kobieta może mieć problem z przyswajaniem kwasu foliowego (tradycyjnego źródła folianów)3.

Dlatego eksperci z dziedziny ginekologii zalecają przyjmowanie tzw. złożonego źródła folianów, który oprócz tradycyjnego kwasu foliowego zawiera również aktywną formę folianu4.

Preparaty Omegamed® Optima zawierają unikalne złożone źródło folianów ActiFolin®: kwas foliowy oraz aktywną formę folianu najnowszej IV generacji, której organizm nie musi przetwarzać – jest od razu gotowa do wykorzystania. Aktywna forma folianu zapewnia wysoką wchłanialność i biodostępność.5,6

Jeżeli nie jesteś pewna, czy właściwie przyswajasz kwas foliowy, zacznij stosować preparat ActiFolin®.

OMEGAMED DLA KOBIET

Wybierz odpowiedni preparat dla siebie

Preparaty wieloskładnikowe

Omegamed Optima START
Planowanie ciąży i I trymestr
(pierwsze 12. tygodni ciąży)

Optima START

O prawidłowy rozwój dziecka warto zadbać jak najwcześniej. Dlatego planując ciążę i w pierwszych jej miesiącach sięgnij po zestaw witamin i składników mineralnych dostosowanych właśnie do tego etapu. Dzięki rekomendowanym składnikom masz wpływ nie tylko na prawidłowy rozwój mózgu, wzroku dziecka, lecz także na prawidłowe tworzenie i funkcjonowanie łożyska. Ma to istotne znaczenie dla rozwijającej się ciąży.

Linia Omegamed Optima – kompletny zestaw witamin i składników mineralnych dostosowanych do danego etapu ciąży.

Omegamed Optima FORTE
lub Omegamed Optima
Ciąża II i III trymestr (od 13. tygodnia ciąży)
Karmienie piersią

Optima FORTE

W trakcie trwania ciąży wzrasta zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych, kluczowych dla prawidłowego rozwoju dziecka i przebiegu ciąży. Preparat Omegamed Optima FORTE jest polecany zwłaszcza w II i III trymestrze ciąży, ale może być stosowany również przez cały czas trwania ciąży. Skład zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Preparat jednoskładnikowy

Omegamed Pregna
Ciąża i karmienie piersią

Omegamed Pregna

Jeżeli potrzebujesz dodatkowej porcji czystego DHA, ten preparat jest właśnie dla Ciebie. To bezpieczne źródło DHA (z alg) zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników. Przebadane na grupie 1444 kobiet w ciąży.7,8 Preparat rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Położnych.

Piśmiennictwo:

1. Preparaty Omegamed® Optima zawierają 5 kluczowych składników, w tym czysty DHA z alg. Najlepszy wybór dla kobiet w ciąży wg ginekologów. Opinia lekarzy pochodzi z badania QAH realizowanego w 2016 roku na próbie 359 lekarzy ginekologów i 9 725 pacjentów. DHA z alg został wskazany przez 99,8% lekarzy w pytaniu: Które źródło DHA jest Pani/Pana zdaniem najlepsze dla kobiet w ciąży.
2.Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących. Ginekol.Pol. 2014, 85, 395-399.
3.Seremak-Mrozikiewicz A. i wsp. Archives of Perinatal Medicine 19(1), 12-18, 2013.
4.Dębski R. Paszkowski T. Wielgoś M. Stosowanie złożonych źródeł folianów w profilaktyce wad cewy nerwowej oraz innych zaburzeń spowodowanych niedoborami folianów w okresie planowania ciąży i w ciąży. Standardy Medyczne profilaktyka zdrowotna Nr 1. Tom 1. 2015. (7).
5.Gnosis S.p.A. Pre-clinical study In vivo comparative oral bioavailability of Quatrefolic® versus folic acid and (6S)-5-MTHF calcium salt.
6.Gnosis S.p.A. Clinical study crossover comparative bioavailability study of Quatrefolic® compared with the reference Metafolin® in health volunteers.
7. Carlson S.E. i wsp. Am J Clin Nutr 2013.
8. Imhoff-Kunsch B, i wsp. Pediatrics. 2011.

Oświadczenia zdrowotne:

"Spożywanie kwasu dokozaheksaenowego (DHA) przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią.” Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych, tj.: 250 mg DHA i kwasu eikozapentaenowego (EPA)

„Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu.” Korzystny efekt występuje w przypadku codziennego uzupełniającego spożycia dawki wynoszącej 400 µg kwasu foliowego przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i maksymalnie trzy miesiące po poczęciu. Istnieje wiele czynników ryzyka choroby, której dotyczy oświadczenie. Zmiana jednego z tych czynników ryzyka może wywierać korzystny wpływ lub nie wywierać go.