Skip to main content

Omegamed® Baby

Suplement diety dla niemowląt i dzieci do codziennego stosowania od pierwszych dni życia
30 kapsułek twist-off (miesiąc stosowania)

Preparat przeznaczony do stosowania w celu:
• prawidłowego funkcjonowania mózgu*
• prawidłowego funkcjonowania wzroku*

Omegamed® Baby zapewnia codzienną porcję DHA (kwas dokozaheksaenowy z grupy Omega-3), zgodnie z aktualnymi zaleceniami ekspertów (DHA 150 mg)*

Omegamed® Baby zawiera unikalną formę DHA z alg (Life’s DHA®).

DHA zawarty w produktach Omegamed® jest:

  • Z pierwotnego źródła – pozyskiwany z naturalnych alg Schizochytrium sp., czyli pierwotnego, bezpiecznego źródła. Oznacza to lepszy smak i zapach oraz dobrą przyswajalność i tolerancję.
  • Czysty – algi, z których pozyskiwany jest DHA są hodowane w kontrolowanych warunkach, poza zbiornikami morskimi. Oznacza to brak ryzyka kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi zanieczyszczeniami występującymi w naturalnym środowisku, takimi jak dioksyny, rtęć metylowana, polichlorowane bifenyle (PCB).
  • Idealny – skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają wartościowe badania naukowe* oraz tradycja stosowania. Oznacza to, że jest sprawdzony i idealnie dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających i wrażliwych na niedobory tego składnika w diecie grup konsumentów.

Sposób podawania

Zalecana dzienna porcja:
zawartość 1 kapsułki twist-off dziennie.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Sposób użycia:
Końcówkę kapsułki należy przekręcić i oderwać. Jeżeli kapsułkę trudno się otwiera wówczas należy odciąć jej końcówkę. Następnie wycisnąć zawartość kapsułki na łyżeczkę lub dodać do niewielkiej ilości pokarmu: mleka, ściągniętego pokarmu matki, kaszki lub zupki. Zaleca się dodawać Omegamed® Baby do pożywienia, aby zneutralizować charakterystyczny zapach i smak oleju DHA.

Nie zaleca się podawania zawartości kapsułki bezpośrednio do ust dziecka. Należy zachować ostrożność przy podawaniu preparatu, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Jakie składniki zawiera

Zawartość składników aktywnych w zalecanej dziennej porcji – 1 kapsułka:

  • DHA: 150 mg

Składniki:
zawartość kapsułki: olej z mikroalg Schizochytrium sp. zawierający DHA (kwas dokozaheksaenowy Life’s DHA®) [olej z alg; olej słonecznikowy wysokooleinowy; przeciwutleniacze: mieszanina tokoferoli, estry kwasów tłuszczowych i kwasu L-askorbinowego]. Otoczka kapsułki: żelatyna; substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza.

Ważne informacje

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie. Nie należy stosować przy stwierdzeniu nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.

Life’s DHA® jest znakiem towarowym firmy DSM.

Zobacz również:

Omegamed Baby +D 0+
Kapsułki dla niemowląt i dzieci od pierwszych dni życia

Omegamed Baby +D 6m+
Kapsułki dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia i dzieci

*Oświadczenia zdrowotne oraz piśmiennictwo:

- "Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu”. Korzystne działanie występuje w przypadku dziennego spożycia DHA w ilości: 100 mg dla dzieci 0-2 roku życia; 250 mg dla dzieci > 2 roku życia.
- "Spożywanie kwasu dokozaheksaenowego (DHA) wspomaga prawidłowy rozwój wzroku u niemowląt do 12. miesiąca życia”. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 100 mg DHA dziennie.
1. Carlson S. i wsp. Am J Clin Nutr 2013, 97:4 808-815
2. Imhoff-Kunsch B. i wsp. Pediatrics. 2011 Sep;128(3):e505-12.
3. Birch EE i wsp. Journal of Pediatrics 2010;156:902-6.
4. Minns L. i wsp. PLEFA 2010;82:287-293.